Jaffa 058-5551986 יפו
Tel Mond 058-5551976 תל מונד

עיסוי

ישנם מחקרים רבים התומכים ביתרונות הרבים  הקיימים בעיסוי למצבים שונים כגון: כאבי גב, סנדרום התעלה הקרפלית, פיברומיאלגייה, דיכאון, חרדה, כאבי ראש ומגרנות, בעיות בזרימת דם, כאבים כרונים ואקוטיים.

אני מטפלת בכירה בעיסוי רפואי משולב ומנוסה בטכניקות רבות כגון: עיסוי שוודי, רקמות עמוק, מיופאשיאל, נקודות הדק, נשים בהריון, מתיחות אקטיביות ופסיביות, אבנים חמות וכוסות רוח.

מיו פאשיאל

"פאשיה" היא רקמת חיבור העוטפת את כל הגוף, היא רשת תלת מימדית  רציפה של סיבי אלאסטיו וקולגן. הפאשיה מקיפה, ממלאת ומגינה על כל רקמה, גיד, שריר עצם, רצועה ואיבר בגוף. מיו פאשיאל הינה תרפיה מנואלית אשר פותחה על ידי פיזיותרפיסט איטלקי בשם לואיג`י סטקו במהלך 40 השנים האחרונות. התרפיה מבוססת על מחקרים מעמיקים, דיסקציות וניסיון קליני של עשרות שנים עם מגוון רחב ביותר של בעיות שלד ושריר. במצב תקין הפאשיה אמורה להיות חופשית ואלסטית ובעלת יכולת תנועה גדולה יחסית. כאשר נוצרת הידבקות(בעקבות תקיעות, צלקת, ניתוח, טראומה…) של אותה רקמה באזור מסוים, יופיע כאב, מוגבלות בתנועה ודיסהרמוניה קינטית. תדמיינו שעשיתם קשר בחלקו הקדמי של החולצה שלכם ואיך זה משפיע על שאר חלקי החולצה והתנועה שלכם בתוכה בעקבות הקשר

עיסוי רפואי משולב

ישנם סוגים רבים ומגוונים של טכניקות עיסוי, במהלך אלפי שנים התפתחו בעולם שיטות מגע שונות בתרבויות שונות. הנריק לינג (1776-1839), (רופא ומטפל שוודי)היה הראשון במערב אשר הכניס את העיסוי לתחום הרפואה וכך הפך העיסוי במערב לרפואי. העיסוי הרפואי משלב בתוכו שלושה מרכיבים:

 Soft Tissue Massage כולל: עיסוי שוודי, עיסוי צרפתי(מרכיב זה עובד בעיקר על עיסוי להזרמת דם

 Deep Tissue Massage כולל: עיסוי רקמות עמוק, עיסוי אורטופדי, שיטת רולפינג

 Energetic Massage כולל: שיאצו, טווינה, עיסוי תאילנדי(בעיקר להזרמת QI בגוף)

עיסוי רפואי משולב יכול לעזור בניקוי רעלים מהשרירים ועל ידי זה להניע דם ולהעלות את רמת החמצן בדם. הוא מקל על כאב עצבי, כאב אקוטי וכרוני,

והוא עוזר לגוף להשתחרר ממתח גופני ונפשי.

עיסוי שבדי

עיסוי שבדי הוא הטיפול עליו אנחנו חושבים כאשר אנחנו מדמיינים את עצמנו בספא, הוא משלב בתוכו מגע בתנועות עדינות וארוכות, לישה של הרקמות והשרירים, ותנועות מגע עגולות. על ידי מניפולציה על השרירים ורקמות החיבור אנו משפיעים באופן ישיר על הנוירונים ועל מערכת העצבים המרכזית (ניורומוסקולר) וכך מעודדים תחושת נינוחות, רוגע ושלווה. עיסוי זה עושה שימוש במחזוריות של לחץ חזק וחלש ועל ידי זה שחרור של נקודות "טריגר". שימוש בלחץ ישיר על נקודות אילו(עם אגודלים או קצוות האצבעות) העיסוי יכול להקל בכאב אקוטי וכרוני

עיסוי פרה נטאלי (לפני לידה)

נשים בהריון צוברות עומס ומתח גופני ורגשי רב. עיסוי פרה נטאלי מפחית את הכאב והנפיחות וצבירת הנוזלים הנוצרים בעקבות ההריון. העיסוי משפר את זרימת הדם בגוף האם והתינוק, הוא יכול גם לעזור בתופעות לוואי הריוניות במערכת העיכול (גזים, נפיחות, עצירות, וצרבת).

העיסוי נעשה כאשר המטופלת שוכבת בנוחות ובתמיכה מרבית על צידה ולפעמים על גבה.

המגע הוא עדין מאוד ומשולב עם לחיצות עדינות ונעימות, הוא משרה רוגע ומחזיר את הגוף והנפש לאיזון.

עיסוי כוסות רוח

עיסוי בשילוב כוסות רוח הוא עיסוי העושה שימוש בכלי יניקה על העור. מניחים כוס רוח על האזור הפגוע במטופל, נוצר וואקום בתוך הכוס, המושך את העור ואת הרקמות מתחת לכוס. הוואקום הנוצר יוצר אפקט יניקה שמגביר את זרימת הדם והלימפה לאיזור המקומי, משחרר שרירים, רקמות, ותקיעות באיזור, כמו כן מסלק גורמים פתוגנים ורעלים מחוץ לגוף.