Jaffa 058-5551986 יפו
Tel Mond 058-5551976 תל מונד

נטורופתיה

רפואה נטורופתית פועלת על ידי גירוי היכולת הפנימית של הגוף להבריא את עצמו.

ברפואה מערבית, הטיפול הוא בכאב ובסמפטום וישנה התעלמות מהאדם והתמונה הגדולה.

טיפול נטורופתי מתמקד באדם ובשורש הבעיה ובהחזרת הגוף והנפש למצב של איזון בנוסף לטיפול בסימפטום.

נטורופתיה  משלבת את חוכמת הטבע עם הידע של המדע המודרני.

נטועה ומושרשת במסורת ורפואה בת אלפי שנים, הנטורופתיה עוסקת באיבחון רב שכבתי של המכלולים המורכבים של אדם ספציפי ורתימתו ללקיחת אחריות אקטיבית על חייו תוך זיהוי ושינוי גורמי המצוקה אשר מובילים לחולי.

יעוץ תזונתי והדרכה  לאורך חיים בריא

בחיי היום יום אנו מוצפים במידע אודות "תזונה בריאה" על ידי חברים, משפחה, כלי התקשורת, חנויות המזון והבריאות. "יהיו מזונותיך תרופותיך" כתב הרמב"ם הלו הוא(בין השאר) הנטורופת היהודי הראשון, חינוך נכון בנוגע לתזונה  הוא גורם חשוב ומהותי  לבריאותנו, מזון ושתיה הם חומרי הגלם מהם אנו מורכבים, כאשר איכותם, טריותם והדרך בה אנו צורכים אותם קלוקלת, אנו הופכים חולים. באותה המידה בדיוק אוכל הוא גם תרופה לחולי שלנו ויכול במקרים רבים לעשות שיפור ענק במצבינו הבריאותי. כחלק אינטגרלי מהטיפול, אני עוברת על מבנה התזונה  אצל כל מטופל ומטופל ומתאימה תזונה נכונה באופן ספציפי לאדם ולבעיה .

במהלך הטיפול תרכשו כלים מתאימים להשבת איזון הגוף והנפש בכדי שתוכלו להגיע למטרה הבריאותית אותה הצבתם לעצמכם.

אנו נעשה שימוש בויטמינים, מינרלים ותוספי תזונה, צמחי מרפא, טכניקות להפחתת מתח, פעילות גופנית מתאימה וכמובן יעוץ תזונתי.

רפלקסולוגיה

רפלקסולוגיה מבוססת על שיקוף הגוף ואיבריו השונים בכף הרגל. ישנם אזכורים ראשונים של טיפול רפלקסולוגי בסין ובמצריים כבר בשנת 4000 לפנה"ס. רופאים היו אילו שהאירו את קרנה של הרפלקסולוגיה בשנות ה30 של המאה הקודמת. רפלקסולוגיה דוגלת בגישה הוליסטית תוך אבחנה מבדלת ברורה. הטיפול מבוצע ע"י הפעלת  נקודות תגובה ספציפיות בכף הרגל, המשקפות את הגוף ואיבריו השונים. המניפולציות המופעלות על כף הרגל משפרות סירקולציה של דם והמערכת הלימפטית, מנקות את הגוף מחומרים ורגשות רעילים ומעודדות את ויטליות הגוף לחזור לאיזון ולרפא את עצמו. כמו כן, רפלקסולוגיה משרה תחושה עמוקה של רוגע ושקט נפשי ומשפיעה באופן ישיר על נפש, רוח ונשמת המטופל. הטיפול הוא נעים ומרגיע ועם זאת מרענן ומעורר חיות.

הוכח שרפלקסולוגיה עוזרת מאוד ומקלה בבעיות פיזיות ונפשיות רבות כגון: בעיות שינה, הקלה בעייפות,  הרגעת הגוף והנפש, הקלה בכאב, עזרה ותמיכה בהפרעות עיכול ועוד'…

הרבולוגיה-רפואת צמחים

בכל תרבות מאז קום האנושות, נעשה שימוש בצמחים לריפוי. גם כיום, רפואת צמחים, היא שיטת הריפוי העיקרית המטפלת ברוב אוכלוסיית העולם. רפואת צמחים היא כלי טיפולי המשתמש בצמחים כדי לטפל או למנוע חולי, מקורה בהתבוננות בטבע של אלפי שנים ומיליארדיי טיפולים ומטופלים, מבחן הזמן הוא התוקף העקרי שלה ועם זאת, כיום נעשה שימוש רחב במדע מודרני בכדי לבחון, לחקור ולמצות את החומרים הרפואיים הפעילים הנמצאים בצמחים והבנת הסינרגטיקה הביוכימית בין החומרים השונים(בכל צמח או בהרכבת פורמולה) והשפעתם על מערכות הגוף.      אנו צריכים לזכור שמקורן של התרופות הן במולקולות צמחיות, למשל התרופה דיגוקסין המטפלת בבעיות קרדיאליות כגון הפרעות קצב ואי ספיקת לב, מקורה בקבוצת חומרים כימיים הנקראת דיגיטליס אשר מקורם בצמח האצבעונית ארגמנית(Purpureaׂ).

תמציות פרחי בך

ד"ר אדוארד בך, רופא והומאופת אנגלי, פיתח בשנות ה30 של המאה הקודמת, סדרה של 38 תמציות פרחים שונות. כהומאופט, ד"ר בך השתמש ברעיונות המיצוי ההומאופטים  הפועלים על ידי העברת אנרגיה תנודתית דרך זיכרון המים. התמציות שונות מצמחי מרפא בדרך הפעולה  שלהן בכך שהן משפיעות על רמת האנרגיה בגוף ולא על איזונים כימיים. תמציות הבך מכילות בתוכן את אנרגיית הריפוי של הפרחים והן פועלות ע"י הסרת מחסומים רגשיים, דבר המאפשר התמודדות עם רגשות שלילים ובעיות התנהגותיות שמובילות לחולי. לכל מטופל ומטופלת מותאמת באופן אישי תערובת התמציות המתאימה ביותר למצבו הנתון.

"חפש את הקונפליקט הנפשי באדם, תן לו את התמצית שתתגבר על הקונפליקט ותמוך בו עם כל העידוד והתקווה שאתה יכול. אז כוחותיו הפנימים יעשו את השאר".- ד"ר אדורד בך

אירידולוגיה

במהלך המאות ה17-19, נרשמו דיווחים רבים של רופאים על סימנים שהתגלו ב "איריס" (החלק הצבעוני של העין) ומשמעותם בנטיות פתולוגיות של הנפש והגוף. בשנת 1893 צוירה מפת העין הראשונה אשר משקפת חולשה, חולי ופתולוגיות(אך גם חוזקות) קימות ופוטנציאליות בנפש וגוף האדם, "אלפים נבדקו בכדי לאשר אוטנטיות לפני שנשקלה הוספתו של כל רישום ורישום למפה".

אירידולוגיה היא כלי אבחנתי אמין ובטוח, בלתי פולשני ומדוייק. היא מתבצעת על ידי צילום העין במצלמה דיגיטלית איכותית, הגדלת התמונה בעשרות אחוזים וניתוח הסמנים המופיעים על גלגל העין.

ארומתרפיה

ארומתרפיה היא שיטת טיפול העושה שימוש בתמציות שמנים אשר הופקו מצמחים, פרחים, עצים, פירות, עשבים, זרעים ושרף עצים. לכל שמן ושמן יש תכונות ריפוי המיחדות אותו, אשר עובדות ברמה פסיכולוגיות ופיזיולוגיות  ותומכות בתהליך הריפוי של המטופל. יש כ- 150 שמנים ארומטיים.

ארומתרפיה מטפלת ותומכת במקרים רבים כגון: הקלה על כאבים שונים, טיפולים מגוונים בעור(פצעים, יובש, רגישויות..), הרגעה והקלת מתח ועייפות והשפעה על מצב הרוח, טיפול בחרדות והרגעת הנפש, השפעה על מערכת העצבים המרכזית ופעילות המוח  על ידי גירוי של העצב האולפקטורי (עצב ההרחה).